Zamknij menu
Jak odnieść sukces w międzynarodowych programach badawczych
Wspomnienie obchodów 20-lecia RPK Wrocław

W dniu 28 listopada 2019 roku,  z okazji 20-lecia Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej, obyło się, w naszym Centrum, seminarium "Jak odnieść sukces w międzynarodowych programach badawczych". W trakcie spotkania pokazano jak ważne są międzynarodowe projekty badawcze oraz omówiono zarys nowej perspektywy projektu Horyzont Europa.

Jako pierwszy wystąpił profesor Jan Koch, założyciel Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii, który opowiedział o początkach Regionalnego Punktu Kontaktowego(RPK). Następnie, Elżbieta Olejnik, nasza koleżanka i wieloletni pracownik RPK, przedstawiła nowy system oceny parametrycznej jednostek naukowych w kontekście programów ramowych UE. Prorektor ds. Nauki i Współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego, profesor Jarosław Bosy, ekspert oceniający w programie H2020, poruszył z kolei temat rozwoju uczelni na tle międzynarodowych grantów programu Horyzont 2020. Nasz gość z Komisji Europejskiej, pani Małgorzata Misiewicz, przedstawiła nową perspektywę finansowania badań, po roku 2020, program Horyzont Europa. Jak mówić o nauce żeby nas rozumiano oraz jak utrzymywać dobre relacje z dziennikarzami opowiedział dziennikarz radiowy, korespondent naukowy Polskiego Radia, Rafał Motriuk. Na koniec, nasza koleżanka i wieloletni pracownik RPK, Katarzyna Banyś podsumowała efekty pracy Regionalnego Punktu Kontaktowego - co udało nam się osiągnąć w ciągu 20 lat działalności.

Mówienie o nauce w sposób zrozumiały dla wszystkich nie jest łatwe ale liczymy, że nasze seminarium przyczyniło się do pogłębienia świadomości jak tego dokonać oraz utwierdziło uczestników w przekonaniu jak ważne są międzynarodowe projekty badawcze.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie :)


Skontaktuj się z nami

ul. Smoluchowskiego 48
(budynek B-11)
50-372 Wrocław

tel. 71 320 21 8971 320 21 89, 71 320 41 9671 320 41 96
fax: 71 320 39 48
e-mail: rpk@wctt.pl

 Odwiedź nas na facebooku

Dolnoślązacy w Horyzont 2020
Dziewięć dolnośląskich projektów w H2020 
CZYTAJ WIĘCEJ
Zapisz się, aby otrzymywać newsletter informacyjny RPK