Zamknij menu
Komisja Europejska poszukuje kandydatów do Rady Naukowej ERC
Niezależny Komitet Identyfikacyjny powołany przez Komisję Europejską rozpoczął nabór kandydatów na członków Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Członkowie Rady Naukowej ERC są powoływani przez Komisję na podstawie zaleceń Komitetu Identyfikacyjnego. Dlatego Komitet wystosował do głównych organizacji reprezentujących europejskie środowisko naukowe listy konsultacyjne w sprawie nominacji odpowiednich kandydatów. Z zadowoleniem przyjmie jednak nominacje również od innych organizacji reprezentujących europejskie badania naukowe.

- Z niecierpliwością czekam na nowych kandydatów nominowanych na te znaczące stanowiska, mając na względzie doskonałość i zasięg naukowy potrzebny w Radzie Naukowej oraz równowagę pod względem płci i geografii. Mamy wielu wybitnych naukowców we wszystkich częściach Europy i powinno to również znaleźć odzwierciedlenie w nominacjach – powiedziała Mariya Gabriel, komisarz ds. badań, innowacji, kultury, edukacji i młodzieży.

Członkowie Rady Naukowej powoływani są na czteroletnią kadencję z możliwością jednokrotnego odnowienia. Obecny nabór pomoże wyłonić członków Rady Naukowej ERC, którzy obejmą urząd w 2021 r. wraz z rozpoczęciem następnego programu badań naukowych i innowacji UE – Horyzont Europa. Dodatkowo wybrani zasilą pulę kandydatów na przyszłych zastępców członków Rady.

Nominacje przyjmowane są do 30 września 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej.

Skontaktuj się z nami

ul. Smoluchowskiego 48
(budynek B-11)
50-372 Wrocław

tel. 71 320 21 8971 320 21 89, 71 320 41 9671 320 41 96
fax: 71 320 39 48
e-mail: rpk@wctt.pl

 Odwiedź nas na facebooku

Dolnoślązacy w Horyzont 2020
Dziewięć dolnośląskich projektów w H2020 
CZYTAJ WIĘCEJ
Zapisz się, aby otrzymywać newsletter informacyjny RPK